Alaaddinbey Mh. Alaaddinbey Cd. No.18A Nilüfer / Bursa
+90 532 067 59 75
info@matechmakina.com

Periyodik Bakım

PERİYODİK VE PLANLI BAKIM

Pazarda gün geçtikçe artan rekabet koşulları, sanayi kuruluşlarının maliyetlerini ve tesislerin işletme koşullarını optimize etmeleri gerekliliğini daha da arttırmıştır. MATECH MAKINA, plansız duruşlardan kaynaklanan üretim kayıplarının minimuma indirilmesi, sistem ve cihazların ömürlerinin uzatılarak, güvenli ve verimli olarak kullanılabilirliğinin artırılması ve üretim kayıplarının azaltılması amaçları ile hizmet vermektedir.

MATECH MAKINA, süreklilik arz eden periyodik ve planlı bakım çalışmaları sırasında müşterilerinin sistem, proses ve cihazlarını tanımakta ve takip etmekte olduğu için arıza yaşanması durumunda hızlı müdahalelerle zaman, üretim ve maliyet kayıplarını minimuma indirmektedir.

Üretim hatlarının ve bu hatlarda yer alan makinelerin periyodik bakımı profesyonel teknikler uygulamayı gerektirmektedir. MATECH MAKINA, ne tür bir bakım yapılacağına cihaz ve sistemler, ortam şartları, kirlilik durumu incelendikten sonra karar vermektedir.

    Pnömatik ve hidrolik makina ekipmanlarının genel bakımı,

    Değişim gerektiren parçaların tespiti ve imalatı,

    İyileştirme diğer bir deyişle revizyon uygulamaları

    Makine geometrik ayarları, paralellik ayarı, diklik ayarı,

gibi prosedürlerin tamamına tam ve profesyonel olarak cevaplar vermektedir. Ayrıca MATECH MAKINA, bakım ve revizyon çalışmaları esnasında tespit ettiği sorunlu parçaları imal edebilme ya da tedarik edebilme yetkinliğinde olup, makine ve üretim hatlarının elektrik ve otomasyon taraflarında da müşterilerinin çözüm ortağı konumundadır.

PLANSIZ DURUŞ VE ACİL MÜDAHALE

MATECH MAKINA, bakım ve onarımı yedek parça desteği ile birleştirerek, acil bir şekilde müdahale edilmesi gereken, her geçen dakikanın ciddi üretim kayıplarına yol açtığı proseslere sahip müşterilerine teknik hizmetleri kaliteli, hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlamaktadır. Amaç, belirlenen reaksiyon süresi içerisinde arızaya müdahale ederek oluşabilecek üretim kayıplarını önlemektir. Periyodik ve planlı bakım yaptıran müşterilerin proseslerini daha yakından tanıma olanağı bularak, oluşan arızaların tespit ve giderilme sürelerinde kısalmış olmaktadır.

BAKIM HİZMETİ VERDİĞİMİZ MAKİNE VE ÜRETİM HATLARI

Eksantrik Pres ve Sürücü Sistemler

 Hidrolik Presler

Abkant ve Giyotin Makaslar

Boru ve Profil Bükme Makinaları 

3 – 4 Toplu Silindirler

Dilme – Boy Kesme – Rollforming ve Hatları

Her Türlü Hidrolik ve Pnömatik Sac İşleme Makineleri

YILLIK BAKIM SÖZLEŞMESİ KAPSAMI

* 3 ayda bir periyodik bakım yapılır (Yılda 4 kez)

* Her makine için bakım kaydı açılır ve düzenlenir

* Operatöre, Günlük- Haftalık ve Aylık Bakım Eğitimi verilir

* Arıza durumlarında en kısa sürede müdahale edilir